بانکداری‌دیجیتال

۱۰ کشور برتر در انقلاب بانکداری دیجیتال

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

روسیه به همراه ژاپن، سنگاپور، نروژ، اسپانیا، بلژیک، ترکیه، لهستان، عربستان و قطر، در میان ۱۰ کشور برتر در بانکداری جهانی دیجیتال قرار دارد.

تحقیقات جدید شرکت خدمات حرفه‌ای دیلویت نشان می‌دهد بانک‌های روسیه در میان برترین بانک‌های جهان از نظر دیجیتالی شدن خدماتشان قرار دارند و در ۵ شاخص از ۶ شاخص کلیدی فراتر از  متوسط جهانی رفته‌اند.

 مطالعات این شرکت در مورد بانکداری دیجیتال با بررسی ۳۱۸ بانک خرده‌فروشی در ۳۹ کشور صورت گرفته است.

 طبق این گزارش، روسیه به همراه ژاپن، سنگاپور، نروژ، اسپانیا، بلژیک، ترکیه، لهستان، عربستان و قطر، در میان ۱۰ کشور برتر در بانکداری جهانی دیجیتال قرار دارد.

 این تحقیق نشان می دهد متوسط شاخص جهانی از نظر دسترسی مشتریان به اطلاعات ۴۵ درصد است، در حالی که روسیه ۵۱ درصد را به دست آورده است.

 روسیه از نظر بازکردن‌ حساب و تعامل روزانه با مشتریان از متوسط ۷ درصد جهانی فراتر رفته است. این کشور از نظر استفاده از خدمات بانکی هم از همتایان جهانی خود پیشتر است. 

طبق این تحقیقات، بانک‌های روسیه عملکرد خود در عملیات هایی مانند بازکردن‌حساب، جذب مشتریان جدید، مدیریت پرداختها، نقل و انتقال های مالی و استفاده از کارتهای بانکی را تقویت کرده است. در گزارش شرکت دیلویت آمده است اپلیکیشن های موبایل در بین مشتریان بانک‌های خرده فروشی روسیه محبوب‌تر از بانکداری اینترنتی هستند.

منبع: تسنیم به نقل از راشا تودی،

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا