خانه / دولت دیجیتال / اقداماتی برای کاهش تبعات اقتصادی پساکرونا/استقرار دولت الکترونیک گامی در جهت جهش تولید
اقداماتی برای کاهش تبعات اقتصادی پساکرونا

اقداماتی برای کاهش تبعات اقتصادی پساکرونا/استقرار دولت الکترونیک گامی در جهت جهش تولید

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از همکاری با چند بانک و شهرداری تهران با هدف کاهش تبعات اقتصادی پساکرونا خبر داد و گفت: این کار با موافقت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد الکترونیکی به نقل از ایسنا دکتر عباس زارعی ‌ درباره برنامه این پارک برای کاهش تبعات اجتماعی و اقتصادی ناشی از کرونا با هدف جهش تولید، اظهار کرد: افزایش راندمان و کاهش میزان اتلافات برای جهش تولید ضروری است.

وی با تأکید بر این‌که برای افزایش نرخ تولید با دو محور افزایش راندمان و کاهش اتلافات نیازمند اقتصاد چرخه‌ای هستیم، افزود: اقتصاد چرخه‌ای بر ۴ محور بازیافت، کاهش مصرف منابع، استفاده مجدد صنایع و ساخت محصولات از ضایعات متمرکز است.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران در دوره تحول دیجیتال استقرار دولت الکترونیک را عاملی برای افزایش راندمان در جهت جهش تولید برشمرد و افزود: در این راستا توجه به ۳ محور اساسی مهارت‌آموزی، استفاده از همکارانی در صنایع که دانش و مهارت بالایی دارند و کاهش نقل و انتقالات در سیستم‌ها ضروری است.

دکتر زارعی در توضیح کاهش نقل و انتقالات و تأثیر آن در افزایش راندمان، گفت: هر چه تولید متمرکز شود، فواصل کمتر حرکت به سمت مجازی شدن بیشتر و متعاقب آن راندمان افزایش می‌یابد.

وی با تأکید بر ضرورت استفاده از فرآیندهای حاکم بر تحولات دیجیتال برای جهش تولید و جلوگیری از تبعات اقتصادی کرونا، افزود: از جمله این فرآیندها می‌توان به اتوماسیون و استفاده از ربات‌ها اشاره کرد که از مزایای تحول دیجیتال محسوب می‌شود و شرکت‌های دانش‌بنیان و استارتاپ‌ها در این‌باره اقدامات لازم را انجام داده‌اند.

حتما ببینید

لزوم توجه به ارتقای امنیت سایبری در سازمانهای دولتی کشور

لزوم توجه به ارتقای امنیت سایبری در سازمانهای دولتی کشور

سازمان برنامه و بودجه متن کامل لایحه بودجه ۲۴۶۲ هزار میلیارد تومانی سال ۱۴۰۳ را …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *