دسته‌بندی نشده

ضرورت وجود امضای دیجیتال امن در صفحات الکترونیکی

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

معاون نظارت و برنامه‌ریزی نظام پزشکی گفت: با توجه به استاندارد‌های روز جهانی باید امضای دیجیتالی امن را داشته باشیم.

به گزارش اقتصاد الکترونیکی به نقل از با شگاه خبرنگاران جوان محمد جهانگیری معاون نظارت و برنامه ریزی نظام پزشکی، درباره استنادپذیری نسخه و امضای الکترونیک ۶۰ هزار پزشک واجد شرایط  اظهار کرد: در اسناد کاغذی شاید بر اساس دستخط، امضا و مهر پزشک بتوان این اسناد را بررسی و ثابت کرد اما در اسناد الکترونیک هم باید این اتفاق بیفتد و تنها با رمزگذاری نمی‌توان امنیت لازم را تضمین کرد.

او ادامه داد: یکی از بررسی‌هایی که امروز در دنیا انجام می‌شود همین امضای دیجیتال امن است و بررسی‌های زیادی را با قوه قضاییه، وزارت بهداشت و  سازمان توسعه تجارت الکترونیک برگزار کردیم و  امروز بر این باور هستیم که باید امضای دیجیتالی امن را در صفحات الکترونیکی استفاده کنیم.

جهانگیری بیان کرد: سازمان نظام پزشکی با حمایت از طرف وزارت بهداشت موفق شد با کمک شرکت‌های دانش بنیان‌ کارت هوشمندی را طراحی کند که در سال ۹۵ افتتاح شد و تا به الان هم ارتقا پیدا کرده است به گونه‌ای که  تاکنون به حدود ۶۰ هزار پزشک کارت هوشمند دادیم. 

 معاون نظارت و برنامه ریزی نظام پزشکی گفت: این امضای دیجیتال مدارک پزشکان را استناد پذیر می‌کند. از آن طرف با توجه به قانون بودجه سال ۹۹ و براساس برنامه ششم توسعه، وزرات بهداشت و شورای‌عالی  بیمه مکلف شدند که برنامه نسخه الکترونیک را  مورد بررسی قرار دهند.

او گفت: یکی از وظایف نظام پزشکی ساماندهی تولیدات ارائه دهندگان خدمات سلامت است و مکلف خواهد بود پزشکان را  از لحاظ صلاحیت بررسی کند همچنین امضای امن به وسیله کارت هوشمند  صادر شود.

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا