دولت دیجیتال

معاون اول رئیس جمهور: برای توسعه ارتباطات باید ۱۰۰ برابر بودجه فعلی سرمایه گذاری کرد

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در دوران پسا کرونا نیازمند توسعه بخش ارتباطات کشور هستیم، گفت: برای تحقق این امر، نیاز به سرمایه گذاری با ۱۰۰ برابر بودجه فعلی داریم.

به گزارش پایگاه اقتصاد الکترونیکی بهنقل از مهر، اسحاق جهانگیری در مراسم روز جهانی ارتباطات که در وزارت ارتباطات به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، وزارت ارتباطات و توسعه بخش ارتباطات را لنگرگاه اصلی در دوران پساکرونا عنوان کرد و گفت: باید در این حوزه ۱۰۰ برابر بودجه فعلی سرمایه گذاری کرد.

وی با بیان اینکه نیازمند تامین زیرساخت‌های حقوقی و اجتماعی برای یک انسان هوشمند در دوران پسا کرونا هستیم و به هر قسمتی از این هدف که نگاه می‌کنیم، وزارت ارتباطات لنگرگاه مهم و اصلی به شمار می‌رود.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به تقویت زیرساخت‌های ارتباطی کشور در دولت دوازدهم از جمله رساندن اینترنت به روستاها تا تمام مردم از از خدمات یکسان برخوردار باشند، گفت: باید زیرساخت‌های فنی و حقوقی این بخش نیز در سال ۹۹ تقویت شود.

جهانگیری با بیان اینکه مردم یادشان است که ۸ سال گذشته برای ارتباطات چه شرایطی داشتند، افزود: اقدامات دولت در خدمات دهی ارتباطات در این ۸ سال با کل دوران دولت‌ها قابل مقایسه نیست.

وی با اشاره به اینکه در این حوزه بسیاری از اقداماتی که تا آخر دولت پیش بینی شده بود به دلیل شیوع کرونا، ظرف ۳ ماه انجام شد، افزود: در پساکرونا شاهد نیازمندی‌های بسیاری در حوزه‌های مختلف زیرساختی، سخت افزاری، نرم افزای، تحقیق و پژوهش و آموزش خواهیم بود که این توسعه باید شتاب بیشتری بگیرد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اقدامات وسیع در بخش فناوری فضایی، گفت: ما در سال ۹۸ موفق به طراحی و ساخت ماهواره و ارسال به فضا شدیم و شواهد نشان داد که این توان برای موفقیت در عرصه فضایی وجود دارد. البته نباید به این حد اکتفا کرد و باید ماهواره‌های بزرگ‌تر و پرتاب کننده‌های بهتری ساخت و با پیش بینی آینده، کارهای بزرگ انجام داد.

وی با بیان اینکه در ایام کرونا اگر زیرساخت‌های ارتباطی و توانمندی در ارائه خدمات به صورت آنلاین نبود نمی‌توانستیم مردم را در خانه نگه داریم، افزود: شواهد نشان می‌دهد که در حوزه آموزش مجازی با امکاناتی که فراهم شد، دانش آموزان و دانشجویان چیزی کمتر از یک سال تحصیلی نیاموختند و شاهد شفافیت در ارائه خدمات آموزشی در کشور بودیم.

کانال تلگرام رسانه فناوری هوشمند

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا