خانه / کسب‌وکار دیجیتال / کسب وکار هوشمند در جهان / انتشار فهرست پررونق‌ترین مشاغل عصر دورکاری
انتشار فهرست پررونق‌ترین مشاغل عصر دورکاری

انتشار فهرست پررونق‌ترین مشاغل عصر دورکاری

فهرستی از مشاغل پررونق در عصر دورکاری که بیش از سایر مشاغل خود را با چنین شرایطی سازگار کرده اند، منتشر شده که مشاغل مرتبط با آی تی و نرم افزار درصدر این فهرست قرار دارند.

بررسی‌های این سایت تحلیلی نشان می‌دهد با تداوم شیوع ویروس کرونا، دورکاری به یک روند عادی در بسیاری از کشورهای جهان مبدل شده و ازجمله در امریکا افراد زیادی کارهای روزمره و حرفه‌ای خود را از منازل پیگیری می‌کنند.

در میان مشاغل مختلف دورکار شده، حرفه‌های مرتبط با نرم افزار و فناوری اطلاعات بیشترین سازگاری را با شرایط جدید دارند و در بررسی انجام شده ،۸۵ درصد از فعالان این حرفه گفته‌اند که به طور کامل با وضعیت تازه هماهنگ شده‌اند. همچنین ۸۲ درصد از فعالان این حرفه گفته‌اند تصور می‌کنند کل صنعت آی تی و نرم افزار با شرایط دورکاری ناشی از کرونا سازگار باشد.

بر اساس بررسی مذکور که از تاریخ ۲۷ آوریل تا ۳ می در آمریکا و بر مبنای یک جامعه آماری ۵۴۴۷ نفری صورت گرفته، ۸۳ درصد از فعالان حوزه خدمات مالی و بانکداری از تطبیق خود با شرایط دورکاری ناشی از کرونا خبر داده‌اند و ۸۲ درصد هم گفته‌اند تصور می‌کنند این تطبیق در کل این حوزه رخ داده است.

۸۳ درصد از افرادی که در حوزه رسانه‌ها و ارتباطات کار می‌کنند هم گفته‌اند با شرایط کاری پساکرونا کنار آمده‌اند و تصور می‌کنند ۷۶ درصد همکارانشان هم خود را با این شرایط تطبیق داده‌اند.

رتبه چهارم در این زمینه به خدمات طراحی داخلی رسیده است و سازمان‌های ارائه دهنده خدمات دولتی عمومی، فعالان صنعت تفریح و سرگرمی، مسافرت و اوقات فراغت و خرده فروشی در رتبه‌های بعدی هستند.

بدترین رتبه مربوط به خرده فروشی هاست که تنها ۴۴ درصد فعالان این شغل خودشان را با شرایط پساکرونایی تطبیق داده‌اند و صرفاً ۲۹ درصد شاغلان این بخش گفته‌اند تصور می‌کنند همکارانشان قادر به هماهنگی خود با شرایط جدید باشند.

منبع: مهر به نقل از استاتیسکا،

محتوی دیگر از دورکاری در اقتصاد الکترونیکی:

تشدید حملات سایبری عوامل خارجی علیه مقام‌های آمریکایی‌ دورکار
تولیدکنندگان لپ‌تاپ با تمدید دورکاری ثروتمند می‌شوند!
تمدید دورکاری کارکنان گوگل حداقل تا یک ماه دیگر!
فواید دورکاری از زبان مایکروسافت
دورکاری عادی می‌شود/ آموزش دیجیتال جا می‌افتد/ پوپولیست‌ها بازندۀ اصلی خواهندبود

حتما ببینید

پذیرش ارزهای دیجیتال توسط سه‌چهارم خرده‌فروشان آمریکا ظرف دو سال آینده

پذیرش ارزهای دیجیتال توسط سه‌چهارم خرده‌فروشان آمریکا ظرف دو سال آینده

پوریا مالکی‌فرد بر اساس یک نظرسنجی جدید، تا دو سال دیگر سه‌چهارم خرده‌فروشان آمریکا از …

۲ نظر

  1. تعقيب: تولیدکنندگان لپ‌تاپ با تمدید دورکاری ثروتمند می‌شوند! - پایگاه خبری اقتصاد الکترونیکی

  2. تعقيب: فواید دورکاری از زبان مایکروسافت - پایگاه خبری اقتصاد الکترونیکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.